Aj v nemocnici môže byť veselo

15 apríla, 2014 No Comments »
Aj v nemocnici môže byť veselo
Tak ako sme sľúbili, členky nášho klubu pravidelne raz mesačne chodia medzi malých pacientov Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach. Popoludní po rôznych vyšetreniach a rodičovských návštevách im aspoň na dve hodinky prinesieme rozptýlenie. Rozprávame sa s nimi, čítame im rozprávky, spolu maľujeme a  občas privedieme aj zaujímavých hostí. Jedným z nich bol aj Jozef Jarkovský, prezývaný „Džidži“, známy športový komentátor RTVS. Deťom porozprával ako to chodí na olympiádach, majstrovstvách sveta, akí sú športovci v civile a čo treba urobiť, aby raz zasadli k mikrofónu.
Počas svojej 34-ročnej komentátorskej praxe športovým fanúšikom približoval zápasy, predovšetkým v hokeji, na 21 majstrovstvách sveta a 6 zimných olympiádach. Žiadny iný komentátor neabsolvoval toľko svetových šampionátov v rade. Jeho majstrovstvo ocenila v roku 2007 aj Komisia ľadového hokeja pri Medzinárodnej asociácii športovej tlače (AIPS). Prezident Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) René Fasel mu na MS v hokeji v Moskve odovzdal ocenenie, ktorým sa môže pýšiť ako prvý a zatiaľ jediný Slovák.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.