Ako sa narodili Mimi a Líza

30 októbra, 2014 No Comments »
Ako sa narodili Mimi a Líza

Po vyše dvadsiatich rokoch odvysielala Slovenská televízia (RTVS) nový slovenský animovaný večerníček. Má trochu netradičný námet, lebo je o dobrodružstvách roztopašnej Lízy a nevidomej Mimi. Jeho režisérkou a producentkou je animátorka Katarína Kerekesová. A tú naše sestry poznajú, je totiž nevestou našej členky Kláriky Samuelisovej. Prezidentke SI klubu Máši „Sisi“ Olšavskej napadlo, že by bolo ideálne spojiť dve v jednom – pri najbližšej animátorkinej návšteve Košíc ju a jej tvorbu predstaviť deťom z našej patronátnej ZŠ na Krosnianskej 4. V polovici októbra sa tak stalo. Vhodné priestory poskytla Súkromná umelecká škola filmová na Petzvalovej ulici v Košiciach (kde mimochodom Klárika externe učí), na ktorej pokračovalo v štúdiu už viacero žiakov z patronátnej školy SI klubu.

Katarína Kerekesová, ktorá vyštudovala animovanú tvorbu na VŠMU v Bratislave, ilustrovala napr. knihu „Čarodejník z krajiny Oz“ a nakrútila niekoľko filmov (Milenci bez šiat, Pôvod sveta, Kamene) deťom názorne predviedla, ako sa vyrábal animovaný večerníček Mimi a Líza.

Prezidentka nášho klubu sa animátorke i riaditeľke filmovej školy Jarmile Uhríkovej za peknú akciu poďakovala kyticou.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.