Beseda s prezidentom – cestovateľom

26 novembra, 2011 No Comments »

Beseda s prezidentom Rudolfom SchusteromStretnutie s bývalým prezidentom SR Rudolfom Schusterom zorganizoval pre patronátnu školu ZŠ Krosnianska 4 náš klub. Uskutočnilo sa 24.11.2011 v priestoroch Slovenského technického múzea v Košiciach. Žiakov druhého stupňa a ich pedagógov privítal na besede spojenej s premietaním riaditeľ STM Ing. Eugen Labanič. Potom sa ujala slova naša prezidentka Beátka Murková a následne dostal réžiu do rúk pán prezident, ktorý v úvode pozdravil všetkých učiteľov aj žiakov.

Prvý film, ktorý si žiaci pozreli, sa týkal obdobia, keď bol pán Schuster prezidentom SR. Deťom sa páčili zaujímavé zábery, ktoré zachytili jeho stretnutia s prezidentmi významných krajín (s Putinom, s Bushom, …). Po ukončení premietania sa deti začali kadečo vypytovať pána prezidenta a ten im zaujímavo a trpezlivo odpovedal na všetky všetečné otázky.

Následne dal deťom možnosť vybrať si, ktorý z ďalších jeho zaujímavých filmov z miest, ktoré navštívil, si chcú pozrieť. Na všetky by nebolo dostatok času, snáď niekedy nabudúce. Deti si vybrali film o Kamčatke, ktorý pán prezident ešte nemal zostrihaný , ale kvôli nám urobil výnimku, a tak sme videli v predpremiére zaujímavé zábery z tejto časti Ruska. Keďže si pán prezident na nás vyčlenil dostatok času, mali sme možnosť vidieť aj Aljašku.

Po prezentácii filmov daroval svoje dve knihy s venovaním škole. Stretnutie zanechalo vo všetkých zúčastnených hlboký dojem a po dvoch hodinách odchádzali všetci spokojní a obohatení o nové informácie o zaujímavých končinách Zeme.

Text a foto: Beáta Murková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.