Darovali sme výťažok z plesovej tomboly

15 júna, 2011 No Comments »

Základná škola na Krosnianskej ulici 4 sa ako jediná (už od školského roku 1997/98) zaoberá intelektovo nadanými žiakmi, výber patronátu padol na ňu už pri našom vzniku v roku 2003. Zúčastňujeme sa na akciách školy, okrem iného sme viackrát darovali žiakom drobné školské pomôcky, každý rok pozveme dvoch žiakov do nášho letného tábora pre umelecky talentované deti. V júni sme pripravili v škole malú slávnosť – slávnostne sme odovzdali do multifunkčnej učebne školy 4 skvelý dar v hodnote 2 100 eur – dva notebooky a mikroporty s príslušenstvom.

Finančný dar takmer 800 eur na zakúpenie interaktívnej tabule dostala aj Materská škola na Kalinovskej ulici, ktorá spolupracuje so ZŠ na Krosnianskej ulici 4 pri vyhľadávaní a príprave talentovaných detí. Darovaiu zmluvu podpísala s oboma riaditeľmi – PaedDr. Štefanom Dzurovčákom a Martou Teplicovou naša prezidentka Katka Čižmáriková.

Štedrými darkyňami sme mohli byť vďaka výťažku z tomboly na plese PRO DOBRO, ktorý každoročne organizujú košické spoločenské kluby. Máme rotujúci systém, ktorý určuje, na aký projekt a akej organizácii pôjde výťažok z plesu. Tento rok sme boli na rade my ‚soroptimistky‘. Samozrejme, že sme sa rozhodli pre našu patronátnu školu, ktorá realizuje projekt „Škola bez kriedy“.

Text a foto: Katarína Čižmáriková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.