Druhý adventný benefičný koncert

15 decembra, 2015 No Comments »
Druhý adventný benefičný koncert

V predvečer Soroptimist Day, 9.12.2015, náš klub usporiadal už 2. adventný benefičný koncert, opäť v kostole Najsvätejšej Trojice na Hlavnej ulici. Tohto roku sme dali príležitosť študentom košického Konzervatória, aby prezentovali svoj talent v hudobnom naštudovaní Lukáša Kozubíka a v sprievode  Quarteta orchestra Musica Iuvenalis.  Zaujímavý bol repertoár, ktorý zostavil riaditeľ školy Bartolomej Buráš. Všetky skladby mali svoju premiéru a ich autormi sú hudobníci z blízkeho okolia Košíc, ktorí žili v 18. storočí, a tvorili prevažne cirkevnú hudbu. 

Koncert sa vydaril, kostol bol zaplnený do posledného miestečka. Študenti svojimi výkonmi prekvapili  i  potešili prítomné obecenstvo. Vyzbieralo sa necelých 500 €, ktoré náš klub venuje nadaným deťom zo slabších sociálnych pomerov. Po koncerte sme sa stretli s pozvanými hosťami na raute vo vynovenej kaviarni Slávia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.