Exkurzia v KIA

23 októbra, 2015 No Comments »
Exkurzia v KIA

Ešte skôr, než sa oficiálne ujala svojej  „vlády“ , naša nová prezidentka Adela Sinayová zorganizovala pre žiakov patronátnej Základnej školy Krosnianska 4 exkurziu do KIA Motors Slovakia, neďaleko Žiliny. Na exkurzii sa zúčastnilo 39 žiakov vo veku 14 rokov, tri učiteľky a za náš klub prezidentka Adelka, Bea Šebestová a Táňa Šiserová.

Jozef Bače, hovorca spoločnosti, nám prostredníctvom  filmovej prezentácie priblížil problematiku výroby áut v Kia Motors. Deti sa dozvedeli, že KIA je piatym najväčším výrobcom áut na svete a ročne vyrobí 300 tisíc automobilov. Tri modely: Kia Cee´d, Kia Vanga a Kia Spotage vyvážajú do celého sveta. Po skončení prezentácie deti mali možnosť klásť otázky. Problematika ich natoľko zaujala, že otázkam nebolo konca kraja. Nezabudnuteľným zážitkom pre košických školákov boli výrobné linky- lisovňa, karosáreň či montážna linka. Synchronizovaný „balet“ automatov učaril všetkým. Presnosť, dokonalosť a ladnosť ich práce deti úplne zhypnotizovali.

Celá návšteva v KIA Motors trvala tri a pol hodiny.

Cestou domov vládla v autobuse príjemná a veselá atmosféra. Po príchode do Košíc nám žiaci poďakovali za zorganizovanie tohto výletu a za nezabudnuteľný zážitok. Nadšenie netajili ani panie učiteľky. A my sa tešíme, že sa výlet vydaril.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.