Galavečer PRO DOBRO

20 apríla, 2016 No Comments »
Galavečer PRO DOBRO

Už tretí ročník Galavečera PRO DOBRO košických spoločenských klubov sa uskutočnil 15. apríla 2016 v Tabačke. Na tohtoročnom organizovaní tohto zaujímavého stretnutia sa spolu s 1. Lions klubom a Patriot klubom východniarov podieľal aj náš Soroptimist klub.

Otvárací program spestrili svojím spevom, hrou na klavíri a prózou nevidiaci súrodenci Kotarbovci z Levoče v sprievode svojho takisto nevidiaceho učiteľa hudby Petra Kolesára.

Hlavnou progonistkou večera bola známa slovenská herečka Milka Zimková, ktorá sa venuje aj písaniu kníh, monodrám a réžii. Pre rodákov z východného Slovenska si pripravila monológ z filmu Pásla kone na betóne, kde hrala hlavnú úlohu, ktorý pobavil, rozosmial i prinútil zamyslieť sa nad komplikovanou životnou cestou ženy zo Šariša. Súčasťou večera bol aj predaj jej knihy, ktorú napísala s ďalšou východniarkou, dlhodobo žijúcej v Bratislave, novinárkou a spisovateľkou Gabrielou Rothmayerovou „Dve v tom“.  

Výťažok z tohto podujatia bol venovaný v nadväznosti na titul „Košice – Európske mesto športu 2016“ mladej talentovanej vodnej lyžiarke Karin Boříkovej, ktorá si však nemohla prevziať osobne, keďže bola a sústredení v USA. Rovnakou sumou 500 eur boli podporení aj nevidiaci súrodenci Kotarbovci z Levoče.

Súčasťou večera bola tradičná dražba obrazov.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.