IX. NAPS Medzinárodný ekumenický koncert 2013

23 októbra, 2013 No Comments »
IX. NAPS Medzinárodný ekumenický koncert 2013

Občianske združenie NAPS (Naše aktivity pre Slovensko) zorganizovalo na 17. októbra 2013 v Štátnom divadle v Košiciach IX. NAPS Medzinárodný ekumenický koncert 2013. Bolo to oficiálne podujatie Stretnutia biskupov východných katolíckych cirkví Európy, na ktorom sa s spolu emeritným prefektom Kongregácie Svätej Stolice pre evanjelizáciu národov, kardinálom Jozefom Tomkom zúčastnilo 40 hierarchov z viacerých krajín.

Organizátori podujatia preosvietený vladyka Milan Chautur, košický gréckokatolícky eparcha, a zakladateľ NAPS Peter Solej poslali pozvanie aj predstaviteľkám nášmu klubu, na čo sme hrdé.  V kultúrnej časti koncertu vystúpili umelecké telesá zo Slovenska i zo zahraničia. Nezabudnuteľný dojem vytvoril v auditóriu i 55-členný košický orchester Musica Iuvenalis, ktorý pod dirigentskou taktovkou pána Igora Dohoviča doprevádzal košický Zbor sv. Cecílie i hlavného kantora Židovskej náboženskej obce vo Viedni Shmuela Barzilaia, rodáka z Jeruzalema. Význam krásy umeleckého prejavu umocnil opätovne aj zbor Chorus Comenianus, ktorý pôsobí pri Evanjelickom gymnáziu J. A. Komenského v Košiciach. Záver koncertu patril árii Ave Maria, ktorú zaspieval sólista Opery Štátneho divadla v Košiciach a Priateľ NAPS Jaroslav Dvorský.

(viac na www.naps.sk)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.