Košice navštívili sestry zo Szegedu

4 júna, 2013 No Comments »

Trinásť členiek (niektoré s manželmi) SI klubu zo Szegedu (Maďarsko) navštívili v nedeľu 2. júna 2013 naše mesto. V Košiciach ich predpoludním privítala prezidentka nášho klubu Beátka Murková spolu s Beátkou Šebestovou a Klárikou Samuelisovou a spolu sa vybrali na prehliadku historického centra. Klárika bola výborná sprievodkyňa vďaka znalosti maďarčiny i histórie Košíc, sestrám zo Szegedu najprv ukázala Pamätnú izbu Sándora Máraiho na Mäsiarskej ulici, jeho sochu, potom sa zastavili na miestach, kde žil a pôsobil František Rákoczi. Prehliadku zakončili v Dóme sv. Alžbety.

Po prehliadke sme skupine zo Szegedu v Goleme pripravili typické slovenské bryndzové halušky. Pri nich a ochutnávke jedinečného piva si predstaviteľky oboch klubov vymenili informácie ako beží ich klubový život. Naša prezidentka pozvala členky SI klubu zo Szegedu na naše 10. výročie a porozprávala im o našich nosných projektoch. Prezidentky oboch klubov sa čoskoro opäť stretnú, tentoraz na júlovom guvernérskom meetingu v Berlíne.

„Bol to prijemne strávený čas a som rada, že sa im naše mesto páčilo. Sestry nám poďakovali za náš čas milým darčekom,“ povedala B. Murková.

(bem), foto: Beáta Šebestová

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.