Malá morská víla sa páčila

26 augusta, 2010 No Comments »

Záber zo záverečného vystúpenia 6. tábora pre talentované detiPočas celého týždňa dve desiatky detí zo štyroch krajín stihli v našom „soráckom“ tábore popri oddychu aj pracovať. Na workshopoch maľovali, tancovali, spievali, hrali na hudobných nástrojoch a to všetko namixovali do podoby zaujímavého pásma na tému rozprávky Hansa Christiana Andersena „Malá morská víla“. S nápadom prišla naša členka, neskonale milujúc deti, v civile učiteľka Základnej umeleckej školy na Brigádnickej ulici v Košiciach, znalkyňa výtvarného umenia Klárika Samuelisová. O tanečnú zložku sa postarala Paulínka Podracká, hudobnú a hereckú zložku pomáhali zladiť a nacvičiť Peťo Ceheľský a Tinka Farkašová. Potešili aj krátke návštevy výtvarníka Tomáša Čepeka a hudobníka Peťa Duchnického, inak tiež autora táborovej hymny spred šiestich rokov.

Na záverečný program sa najviac tešia nielen táborníci, ale aj organizátorky z košického Soropimistklubu spolu s rodičmi, ktorí neváhajú docestovať dokonca až z Čiech, Bratislavy i Užhorodu. Pozvanie radi prijmú aj predstavitelia košických spriatelených klubov – Rotary, Lions, Kiwanis i Patriot.

Farewell party sa vydarila. Malá morská víla, v civile Baška, aj princ Mirko i adeptka na kráľovu nevestu Miška sa zaľúbili presne podľa rozprávky, sestry-víly zatancovali, rybky plávali, potom vyšlo slnko…

Na záver si všetci spolu zaspievali táborovú hymnu. Po obrovskom aplauze sa rozbehla zábava. Všetkým chutil guľáš, ktorí navarili šikovní kuchári z rekreačného zariadenia, i zákusky, potom dospeláci debatovali, deti si zorganizovali diskotéku.

Pri rozlúčke začali tiecť slzy smútku, že sa tábor už končí. Nové priateľstvá chcú deti udržovať na facebooku a tí, čo sú bližšie, by sa rady stretávali. A snáď o rok dovidenia!

Fotogaléria k článku

foto: Ali Lenger

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.