Moderná rozprávka v tábore na Zlatej Idke

10 augusta, 2011 No Comments »

VII. Tábor pre nadané detiV poradí už siedmy medzinárodný letný tábor pre umelecky nadané deti organizuje náš klub. Tábor sa koná v dňoch 7. – 13. 8. 2011 v rekreačnom zariadení na Zlatej Idke. Počas celého týždňa 22 detí vo veku 10-15 rokov z Česka, Poľska, Ukrajiny a Slovenska pod dohľadom skúsených lektorov rozvíja svoje schopností vo výtvarnom umení, hudbe, tanci a speve. Poslaním nášho tábora nie je len prehlbovanie zručností a praktických skúseností detí, ale vhodnou formou ich oboznámiť s kultúrou iných krajín, umožniť im spoznať náš kraj a mesto.

Pomocou tvorivých činností im zmysluplne vyplníme voľné prázdninové chvíle. Okrem hier v lesnatom prostredí pod Kojšovskou horou sme pripravili pre ne poldňovú návštevu Košíc, návštevu Múzea voskových figurín v Urbanovej veži, Dómu sv. Alžbety i prehliadku Hlavnej ulice.

Tábor pre umelecky nadané deti vrcholí záverečným predstavením na určitú tému. Tento rok si deti a skupina lektorov pod vedením našej členky Kláry Samuelisovej mladých výtvarných talentov vybrali rozprávku v modernom stvárnení. Dlho bola v hre Popoluška, nakoniec zvíťazila Šípková Ruženka. Nebude to klasika, ale pohľad na klasickú rozprávkovú bytosť očami detí, vychovaných na Harrym Potterovi. Deti samy vymýšľajú a maľujú scénu, masky, nacvičia tance i hudbu v podaní táborového orchestra.

Výsledok svojej týždňovej práce predvedú na záverečnom večere rodičom a členom košických spoločenských klubov. Tohoročný tábor podporí aj ústredie SI finančným príspevkom z Action fondu.

Fotogaléria z otvorenia tábora

foto: Tomáš Čižmárik

Fotogaléria z výletu v Košiciach

foto: Katarína Čižmáriková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.