Na Kamčatku tentoraz „cestovali“ dôchodcovia

15 mája, 2012 No Comments »
Na Kamčatku tentoraz „cestovali“ dôchodcovia

Po úspešnej besede žiakov našej patronátnej ZŠ na Kros­nian­skej 4 v Košiciach s býva­lým pre­zi­den­tom SR Rudol­fom Schus­te­rom o jeho cestovateľských zážitkoch, prejavili záujem o stretnutie s ním aj dôchodcovia. Opäť sme sa teda ujali organizovania. Naša prezidentka Bea Murková bola v kontakte s p. Schusterom, Oľga Kantorová a Katka Čižmáriková ako miestne poslankyne oslovili členov denných centier na Sídlisku KVP, Terase a na Furči. V pondelok 14. mája 2012 zaplnili jednu zo sál Slovenského technického múzea na Hlavnej ulici v Košiciach, ktorú ochotne poskytol jeho riaditeľ Ing. Labanič.

Pán prezident a jeho rovesníci spolu „vycestovali“ na Kamčatku, do kraja jedinečných zaujímavostí. Pre lepšiu predstavivosť p. Schuster premietol zostrih dokumentárneho filmu, ktorý nakrútil v kraji plnom činných sopiek, medveďov, termálnych prameňov i močarísk. Keďže je dobrý rozprávač, košických dôchodcov zaujal tak, že sa po dobrej hodine otázok a odpovedí nevedeli rozísť.

Rudolf Schuster nielen nakrúca filmy, ale i fotí. Svoj pobyt na východnom cípe Ruska zvečnil do knihy Kamčatka, ktorej jeden exemplár daroval prítomným. Za všetkých pozorných divákov a poslucháčov mu poďakovala predsedníčka samosprávy Klubu dôchodcov (po novom denného centra) na Sídlisku dargovských hrdinov Felícia Čarnokyová. Opäť niekedy dovidenia.

text a foto: kč

Fotogaléria k článku

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.