Na premiéru prišla aj premiérka

7 februára, 2011 No Comments »
Na premiére

Túto fotku si Ľubka Blaškovičová (vpravo), herečka, režisérka a naša sestra, určite dá v albume na jedno z popredných miest. Na premiéru divadelnej hry jej zosnulého manžela Petra Raševa, ktorú režírovala, prijala pozvanie predsedníčka vlády SR Iveta Radičová. V strede je riaditeľ Spišského divadla Emil Spišák.

Premiéra divadelnej hry Petra Raševa „Sanatórium… alebo ako prežiť reality show???“ sa 21. januára 2011 uskutočnila v Spiškom divadle v Spišskej Novej Vsi. Hru z pera zosnulého košického herca a režiséra režírovala jeho manželka – a naša sestra – herečka Ľuba Blaškovičová. Mnohé z nás podporili finančnú zbierku na prvé uvedenie tejto hry pred dvoma rokmi v Košiciach. O to viac nás teší úspešné naštudovanie v ďalšom divadle.
Na premiére sa premiérovo zúčastnila aj premiérka Slovenskej republiky Iveta Radičová, ktorá ocenila výsostne aktuálnu tému, rovnako ako výborné umelecké spracovanie, či skvelé texty piesní z pera Ľuba Feldeka a hudbu Mariána Čekovského, PetraBreinera, Tomáša Okresa a Igora Timka.

Obe dámy, ktoré okrem podobných osudov spája aj osobné priateľstvo, sa zhodli, že by bolo skvelé uviesť inscenáciu aj na niektorom z javísk nášho hlavného mesta. Veríme, že sa to podarí… Našej Ľubke blahoželáme k ďalšej úspešnej premiére.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.