Najedzte sa do štíhlosti

14 marca, 2015 No Comments »
Najedzte sa do štíhlosti

Veta z titulku sa určite páči každej z nás, veď štíhle chceme byť všetky, ale aj sýte. Ako na to, o tom sme sa dozvedeli od Mgr. Antónie Mačingovej z Košíc, autorky kníh o zdravom stravovaní, na zaujímavom marcovom stretnutí. Naša prezidentka JUDr. Mária Olšavská a prezident Patriot klubu východniarov PhDr. František Helfen, ArtD. zorganizovali s touto príťažlivou a zdravím prýštiacou autorkou v Rekreačnom zariadení na Zlatej Idke v rámci osláv MDŽ. Predstavila nám hlavné zásady stravovania v rámci zdravého životného štýlu, o ktorých píše aj vo svojich knihách „Najedzte sa do štíhlosti“, „Schudnite raz, ale navždy“ a „Harmónia zdravia, krásy a vitality“ atď. Zaujímavým odporúčaním bolo stravovanie podľa krvných skupín.

Po poďakovaní prezidentmi oboch usporiadajúcich klubov sme ochutnali niekoľko jedál z osvedčeného receptára A. Mačingovej. Na vlastný jazyk sme sa presvedčili, že perkelt sa dá urobiť aj z mrkvy (a je veľmi chutný) i to, že hranolky zo zeleru chutia na jednotku.

kač, foto: Tomáš Čižmárik

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.