Náš klub ocenia Cenou mesta

6 mája, 2015 No Comments »
Náš klub ocenia Cenou mesta
Permanentnú aktívnu prácu, podieľanie sa na projektoch mesta vo výchove mladej generácie, sociálne i kultúrne aktivity, podporu hendikepovaných detí i dospelých a mnoho iných počinov nášho klubu ocenilo aj mestské zastupiteľstvo. Poslanci schválili udelenie najvyššieho mestského vyznamenania Cenu mesta Košice Soroptimistklubu ako jednému z troch kolektívov. Toto ocenenie prevezme za klub prezidentka Mária Olšavská  z rúk primátora Košíc Richarda Rašiho na slávnostnom ceremoniáli 7. mája v Historickej radnici, ktorý sa koná už 21.-krát v Deň Košíc. Oslavy sa viažu na významnú historickú udalosť a dôležitý medzník v dejinách nášho mesta. Kráľ Ľudovít Veľký udelil 7. mája 1369 Košiciam erbovú listinu. Stalo sa tak po prvýkrát v dejinách vôbec, kedy európsky panovník udelil erb mestu.
Tešíme sa dvojnásobne, lebo individuálnu Cenu mesta Košíc dostane aj naša zakladajúca členka Ľubka Blaškovičová pri príležitosti životného jubilea.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.