Návšteva z Kyjeva

25 júla, 2013 No Comments »
Návšteva z Kyjeva

Naše mesto Košice sú spolu s francúzskym Marseille Európskym hlavným mestom kultúry 2013. Teší nás, že tento titul pritiahol veľa návštevníkov z bližších i vzdialenejších končín, ktorí sú zvedaví na to, ako Košice skrásneli, čím prekvapujú, čo ponúkajú. S týmto cieľom k nám pricestovala aj Oľga Rudnickaja z hlavného mesta Ukrajiny – Kyjeva. Pred odchodom jej napadlo pozrieť sa na webe, či aj v Košiciach existuje Soroptimistklub. Našla na nás kontakt a navrhla stretnutie. A tak sa začiatkom leta uskutočnilo milé stretnutie kyjevskej prezidentky s košickch sestier – so súčasnou prezidentkou Beátou Murkovou i budúcou Máriou Olšavskou.

Okrem iného košické sestry Oľga pozvala na charter pri príležitosti 20. výročia vzniku ich klubu, ktorý bude v dňoch 13.-15. septembra (s možnosťou predĺžiť si program o dva dni) v Kyjeve.  Naša budúca prezidentka, ktorá navyše ovláda aj jazyk hostiteliek, sa tam chystá odletieť.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.