Oslava i rozlúčka

16 marca, 2011 No Comments »

img_5168-copy2Nezvyčajnú príchuť malo naše stretnutie klubu 25. februára. Tentoraz sme pracovali pomenej (zaoberali sme sa prípravou letného tábora a účasťou na oslavách 15. výročia vzniku SI klubu v Prahe) – ale hlavne oslavovali a zároveň sa lúčili. K životnému jubileu sme zablahoželali  Ľubke Farkašovej, prezidentke klubu v rokoch 2007-2009. Živió!

Smútok zavládol pri rozlúčke s Kateřinou Novotnou-Bělskou, našou členkou, ktorej skončilo štvorročné funkčné obdobie v pozícii riaditeľky Českého centra v Košiciach a odchádza domov, do Česka.  Kateřinka bola aktívnou členkou nášho klubu, sme rady, že sme ju získali pre našu činnosť.  Okrem iného nás pozývala aj na akcie Českého centra, upozorňovala nás na návštevy zaujímavých ľudí (hercov, fotografov, spisovateľov, političky, aktivistky…) a vždy sme sa veľmi tešili na príjemnú atmosféru v peknom prostredí  vily na Rázusovej ulici. Kateřinka, ďakujeme a prajeme veľa ďalších úspechov v živote, nech už Ťa povinnosti zavejú kdekoľvek. Veríme, že ostaneš medzi „sorkami“, keď už nie u nás, v Košiciach, tak napríklad v Prahe. A občas príď, si naša!

K. Čižmáriková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.