Pomoc obyvateľom DORKY

7 novembra, 2013 No Comments »
Pomoc obyvateľom DORKY

Dve naše sestry – Adelka Sinayová a Tánička Šiserová – prišli s iniciatívou pomôcť obyvateľom DORKY – centra pre obnovu rodiny v Košiciach. Ide o  sociálne zariadenie, ktoré poskytuje verejnoprospešnú činnosť, sociálne služby, sociálne poradenstvo, sanuje rodinu ako celok, spája cieľové skupiny, poskytuje starostlivosť mladým dospelým po ukončení ústavnej starostlivosti a deťom v krízovom stredisku. Sídli na na Hemerkovej ulici  na Sídlisku KVP v Košiciach a má štyri časti – zariadenie núdzového bývania, domov na pol ceste, útulok a krízové stredisko. Jeho zriaďovateľom je Nadácia DeDo – Solidarita s deťmi z detských domovov a Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar.

dorka3

Adelka a Táňa v našom klube zorganizovali finančnú zbierku na nákup potravín pre obyvateľov Dorky. Poradili sa s riaditeľkou Dorky Ing. Jolanou Šulekovou, čo v centre aktuálne najviac potrebujú  a vybrali sa na nákup potravín. Deťom bez domova a ich mamám a otcom, proste ľuďom v núdzi, treba pomôcť vyštartovať do života rôznym spôsobom, preto viaceré soroptimistky pomáhajú priebežne aj ďalšími darmi – oblečením, posteľnou bielizňou i prebytkami z vlastnej špajze…

dorka1

dorka2

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.