Prišla medzi nás Adriana

18 februára, 2016 No Comments »
Prišla medzi nás Adriana

Už dva roky spolupracuje náš klub na projekte „Detská fakultná nemocnica“ s výtvarníčkou Adrianou Andrejkovou Szekeressovou. Pozvali sme ju našej februárové klubové zasadnutie ako našu nádejnú členku. Treba nám rozšíriť klub a získať novú, čerstvú krv s novými nápadmi. Adriana prejavila záujem a požiadala o prijatie do klubu.

PaedDr. Adriana Andrejková Szekeressová po maturite na Strednej škole úžitkového výtvarníctva v Košiciach absolvovala vysokoškolské štúdium i rigoróznu skúšku na Prešovskej univerzite v odbore výtvarná výchova. Pôsobí na Základnej umeleckej škole Bernolákova v Košiciach a učí deti od štyroch rokov až po seniorov. Je lektorkou výtvarných projektov a kurzov. S manželom stomatológom vychovávajú päťročného Samka (na snímke na výstave „Stále nás to baví“).

Adrianinou sa popri výučbe iných venuje komornej maľbe, kresbe, grafik, maľbe na hodváb a sochárskej tvorbe. Jej srdcovkou je rezbárstvo, má za sebou aj niekoľko samostatných výstav. Jej práce možno vidieť aj na kolektívnych výstavách po celom Slovensku a v Poľsku, obdivovať jej umenie môžu návštevníci Kulturparku/Kasární v Košiciach.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.