Rady od notárky

6 júna, 2012 No Comments »
Rady od notárky

Zmyslom našich klubových stretnutí je síce sa stretnúť, popýtať sa čo nového, dať si spolu mätový čaj či pressko, ale aj poučiť sa navzájom. Život je pestrý, vie pripraviť mnoho milých i komplikovaných situácií a vtedy je pre každú ženu dobré byť zorientovaná. Napríklad veľa napätia vzniká, ak ide o dedičstvo či delenie majetku po rozvode. Rada notára je vtedy veľmi vzácna.

Keďže v našom košickom SI klube máme ženy rôznych povolaní, ale ani jednu notárku, prezidentka klubu Beátka Murková sa porozhliadla po Košiciach. Oslovila s pozvaním JUDr. Martinu Mižikovú, notárku, ktorá ako členka Rotary Klubu Košice Classic dobre pozná klubovú činnosť. Práve ona nám koncom roku zakaždým overí všetky potrebné tlačivá, aby sme boli v zozname organizácií, ktorým možno venovať 2% z daní.

Na klubovom stretnutí 14. mája 2012 v pizérii v Auparku sme si najprv pripili na ocenenie Kriky Samuelisovej Cenou primátora Košíc, ktorú si prevzala z rúk Richarda Rašiho v historickej radnici.

Potom sa ujala slova dr. Mižiková. Najprv charakterizovala postavenie notára a jeho zákonné povinnosti a možnosti, potom bol dostatočný priestor na otázky. Ako to už býva, nechodili sme ďaleko, ale pýtali sa na najvhodnejší postup v situáciách, ktoré sa vyskytli alebo môžu vyskytnúť v našich rodinách. Pani notárka nám presne zatriedila široké príbuzenstvo do skupín pri dedení, poradila akou formou spravodlivo obdarovať svoje deti, aby raz na seba krivo nepozerali i to, ako by sa postupovalo pri delení majetku rozvádzajúcich sa manželov, atď….

Otázky nemali konca-kraja, až pani notárke nakoniec odchádzal hlas, nuž prezidentka uzavrela zaujímavý večer s tým, že kto chce, môže využiť osobnú konzultáciu. A všetky spolu môžeme rozmýšľať nad ďalšími pútavými témami, na ktoré potrebujeme poznať odpoveď.

text a foto: Katarína Čižmáriková 

Fotogaléria k článku

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.