SI/E GOUVERNORS´ MEETING GHENT, 3 – 4 JULY 2010

5 septembra, 2010 1 Comment »

Spoločná fotografia účastníčok mítinguAko zástupkyňa slovenských klubov (SI Košice, SI Bratislava a SI Žilina) som sa zúčastnila v dňoch 2.- 4. júla 2010 na guvernérskom mítingu v belgickom Gente. Celkovo tam bolo prítomných 171 členiek SI Európa a Afrika (z toho 51 guvernérok, 20 union prezidentiek, 13 delegátov zo single klubov z Európy, 14 delegátov zo single klubov z Afriky,…).

Pre zástupcov single klubov Európa začal program už v piatok 2. júla 2010 o 14.00 hodine, kedy nás privítala prezidentka SI Eliane Langasse. Následne sa nám venovali dámy, past prezidentky, ktoré s nami viedli dlhú diskusiu o práci v našich kluboch, o podmienkach ich fungovania v jednotlivých zastúpených krajinách, o spôsobe prijímania nových členiek, o komunikácii s centrálou, atď.

Každá z nás musela zodpovedať množstvo otázok, ktoré nám kládli členky vedenia SI . (Tu si neodpustím jednu nezanedbateľnú poznámku – ANGLIČTINA je nevyhnutná!).

Pohľad na čarokrásne belgické mestečko Gent, kde sa míting konal.Veľký dôraz kládlo vedenia na to, aby sme nezabúdali na zasielanie ročných správ do centrály a vôbec, aby sme o sebe dali info po každej akcii, ktorú zorganizujeme (tu má náš klub veľké rezervy – pozn.aut.). Stačí zopár viet a nejaké fotografie, aby v centrále o nás vedeli, že náš klub „žije“.

V piatok večer bol program zakončený prijatím na radnici mesta a slávnostnou večerou.

V sobotu 3.7.2010 začal oficiálny program mítingu v školiacom centre (pozn.: s prísnou kontrolou účastí – menovite). Po jeho skončení o 17.00 hod. následne pokračoval príjemným spoločenským večerom.

V nedeľu program pokračoval do 13.00 a po tomto čase jednotlivé členky SI buď zvolili možnosť pozrieť si nádherné mestečko Gent, kde míting konal, alebo už odcestovali do svojich domovov.

Závery z guvernérskeho mítingu prikladám v anglickej verzii: Gent: Actions and Results GM 2010 E

Resumé: Pre mňa mala účasť na tomto mítingu veľký význam, a to hneď z viacerých dôvodov – spoznala som množstvo úžasných ľudí z Európy aj Afriky, dozvedela som sa mnoho informácii o Soroptimist International, ktoré mi podali priamo z centra. Uvedomila som si, že bez tejto skúseností by som asi nevedela správne viesť klub ako budúca prezidentka.

Ing. Beáta Murková, viceprezidentka SI klubu Košice

One Comment

 1. PhDr. Mária Agafonova PhD. 8. novembra 2010 at 11:53 -

  Dnes som sa dozvedela o Vašom klube od priateľky z Bratislavy.
  Posledných 11 rokov som pracovala ako odborná asistentka pre filozofiu, etiku, podnikateľskú etiku na Technickej univerzite v Košiciach. Od 1.9.2010 som v dôchodku. Teraz sa venujem publikačnej činnosti a svoje odborné vedomosti a vedecké kontakty venujem neziskovým organizáciám na zlepšenie nášho života na Slovensku. Anglický jazyk som študovala sedem rokov, študujem v ňom odborné texty, ale komunikovať nemám veľkú prax.
  Chcela by som sa oboznámiť s Vašimi aktivitami. Možno by som si u Vás, ak by ste mali záujem o moje vedomosti a spoločenskú angažovanosť záujem niečo zaujímavé našla v čom
  by ste potrebovali pomôcť.
  Môj telefón: 0903 126 787, email: maria.agafonova12@gmail.com
  Prajem Vášmu klubu prekvitanie.
  S úctou Mária Agafonová

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.