Stretnutie predstaviteľov klubov s primátorom Košíc

18 decembra, 2013 No Comments »
Stretnutie predstaviteľov klubov s primátorom Košíc

Na pracovné a spoločenské stretnutie pozval primátor mesta Košice Richard Raši do Historickej radnice predstaviteľov spoločenských klubov v Košiciach. Za mesto Košice sa ho v príjemnej predvianočnej atmosfére 9. decembra zúčastnili aj námestníčka primátora Renáta Lenártová a riaditeľ Magistrátu mesta Košice Pavol Lazúr. Za projektový tím Košice – Európske hlavné mesto kultúry 2013 boli prítomní výkonný riaditeľ Ján Sudzina a spoluautor projektu Michal Hladký. Za náš klub boli prítomné prezidentka Mária Olšavská, Beáta Murková a Katarína Čižmáriková.

Spoločné foto na pamiatku

Postupne kluby odprezentovali svoje aktivity. Za náš klub tak urobila prezidentka. Primátor mesta vyzval všetky spoločenské kluby, aby sme sa zapájali naďalej do života Košíc, ktoré boli v roku 2013 európskym hlavným mestom kultúry  a ktoré sa aj vďaka tomu menia z hutníckeho mesta na mesto s kreatívnym priemyslom. Potom sme sa zapísali sa do nádhernej Kroniky mesta.

Následne sme si pozreli prezentáciu zástupcov projektového tímu Košice 2013 o prínosoch projektu EHMK pre mesto a jeho obyvateľov, ako aj o novej kultúrnej stratégii Košíc. Vedenie mesta a tvorcovia stratégie majú ambíciu nadviazať na silné impulzy roku 2013 a aj v nasledujúcich rokoch rozvíjať život v Košiciach. Zároveň všetky zúčastnené strany prejavili vôľu v týchto stretnutiach pokračovať aj v budúcnosti.

Foto: Miroslav Vacula

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.