Talenty na Zlatej Idke

12 augusta, 2014 No Comments »
Talenty na Zlatej Idke

Hudobné, spevácke, výtvarné i moderátorské talenty zo Slovenska, Česka a Poľska sa opäť zišli na Zlatej Idke v našom už jubilejnom, desiatom Medzinárodnom letnom tábore pre umelecky nadané deti. Šancu rozvíjať svoj talent pod vedením skúsených lektorov dostalo 21 detí vo veku 7-16 rokov, medzi nimi aj nadané deti z našej patronátnej ZŠ na Krosnianskej 4 v Košiciach a tentoraz aj zo Spoločnosti Úsmev ako dar.

Poslaním nášho tábora nie je len prehlbovanie zručností a talentu detí, ale aj ich zoznámenie sa s kultúrou iných krajín a možnosť spoznať náš región i mesto Košice. Na utorok 12.8. sme pre ne pripravili celodenný výlet – po návšteve Múzea moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach si spolu pozreli centrum Košíc,“ povedala prezidentka košického Soroptimistklubu JUDr. Mária Olšavská.

Tábor zakaždým vyvrcholí záverečným predstavením, ktoré pripravia mladí umelci od scenára, cez namaľovanie kulís, vytvoria táborový orchester a nacvičia dokonca aj vlastné skladby a tanečné kreácie. Vlani boli ústrednou témou Košice a ich história až po udelenie titulu Európske hlavné mesto kultúry 2013. Tento rok skupina lektorov pod vedením našej Kláriky Samuelisovej, ktorá sa celý život venuje výchove mladých výtvarníkov, nacvičí s mladými umelcami pásmo o talentoch na Zlatej Idke. Na tanečnú časť dohliada Paula Poprocká a príprava hudobníkov a spevákov je záležitosťou Petra Duchnického. S nácvikom začali hneď po príchode pod vedením Ľubky Blaškovičovej, autorky pôvodného projektu letného tábora pre umelecky nadané deti. „Tohoročná story bude o hľadaní toho, čo je pre život skutočne dôležité. Život nie je o stylingu, ale kto má talent, lásku, priateľov, ten môže byť šťastný,“ prezradila hlavný program na sobotňajšiu afterpárty, ktorá sa uskutoční 16. augusta pre rodičov a predstaviteľov košických spoločenských klubov.

(kč)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.