Výstava prác detí z tábora

15 októbra, 2011 No Comments »

img_7530-copyUž sedem rokov malí umelci dostávajú šancu tvoriť zaujímavé umelecké dielka v našom letnom tábore. Ich výtvory rady predstavíme aj verejnosti. Mnohé by určite dobre obstáli pre svoju kvalitu ajv rôznych výtvarných súťažiach.

Po prvý raz sme využili možnosť vystaviť detské práce aj v priestoroch Magistrátu mesta Košice na Triede SNP. Výstavku obrázkov, divadelnú kulisu (hrad) a iné pomôcky malých umelcov, ktorí sa podieľali na muzikálovom stvárnení a modernizácii rozprávky o Šípkovej Ruženke, sme 20. októbra otvorili minivernisážou za účasti námestníčky primátora mesta Košice Renáty Lenártovej, riaditeľa patronátnej ZŠ na Krosnianskej ulici 4 Štefana Dzurovčáka, členiek nášho klubu a niektorých rodičov a „táborníkov“.

„Ďakujem touto cestou vedeniu a poslancom mesta, že nám okrem iného pomohli pri zorganizovaní VII. letného medzinárodného tábora pre talentované deti na Zlatej Idke aj finančným príspevkom z fondu Deti a mládež Košíc (DAMKO), vďaka čomu sme mohli pripraviť pre deti z Česka, Poľska, Ukrajiny i Slovenska bohatší program,“ povedala prezidentka Soroptimist klubu Košice Katarína Čižmáriková.

Tento projekt sa páčil aj predstaviteľkám ženského hnutia SI a tento rok získal aj finančnú podporu z Action foundu.

Minigaléria zdobí priestor pred jedálňou magistrátu takmer dva mesiace.

Fotogaléria z vernisáže

foto: Katarína Čižmáriková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.