Výťažkom z koncertu i stánku pomôžeme talentom

12 decembra, 2014 No Comments »
Výťažkom z koncertu i stánku pomôžeme talentom

Dvojnásobnú premiéru zažili 10. decembra členky nášho občianskeho združenia Soroptimist International club Košice: po prvý raz sme dostali možnosť prezentovať svoju činnosť a aktivity počas Košických Vianoc v stánku spoločnosti U. S. Steel na Hlavnej ulici a takisto premiérovo sme zorganizovali Vianočný benefičný koncert. Desiaty december nebol náhodne zvoleným dňom – je to totiž aj náš celosvetový Soroptimist day.

Jedna z našich tradičných aktivít je podpora nadaných detí. „Aby sa talent nestratil len preto, že rodina nemá dosť financií na jeho štúdium a rozvoj, zorganizovali sme náš koncert. Z jeho výťažku i zo zisku za naše výrobky v stánku US Steel adresne podporíme vytypovaných nadaných žiakov,“ povedala prezidentka klubu Mária Olšavská.

V Kostole Najsvätejšej trojice (kostole premonštrátov) v sprievode Musici iuvenalis pod taktovkou Igora Dohoviča popri sopranistke Lucii Knotekovej zaspievali aj mimoriadne talentovaná Nicol Kovaľová z  patronátnej školy a Agátka Chlápková z Prahy. Agátka pricestovala s mamkou a sestrou na naše pozvanie. Svoje nadanie rozvíjala v tohtoročnom jubilejnom desiatom letnom medzinárodnom tábore pre talentované deti. Zaujímavosťou je, že siedmačka zo ZŠ na Poláčkovej ulici v Prahe 4 má talent nielen na spev, ale i na šport. Je totiž majsterkou ČR vo veslovaní, konkrétnejšie ako členka párovej štvorky v kormidelníkom.

Foto: Katarína Čižmáriková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.