Zoznámili sme sa s pani Füle a jej knihou

16 septembra, 2013 No Comments »
Zoznámili sme sa s pani Füle a jej knihou

Útla dáma, útla knižka… Ale obe silné – jedna duchom a odvahou odísť zo svojej krajiny (paradoxne dva roky pred „nežnou“, o ktorej si už nemyslela, že raz príde), druhá silná silou spomienok na ľudí z ošarpaného domu neďaleko „jarka“ a ich turbulentný osud niekoľko rokov po vojne. Erika Füle, ktorá sa narodila v Košiciach (1947) a študovala v Bratislave, neskôr vysokoškolská učiteľka štatistiky, emigrovala do Švédska, kde žije dodnes, spomínala v kníhkupectve Artforum na svoj život a tvorbu v kruhu svojich priateľov a spolužiakov z rodného mesta.

Na stretnutie s ňou a vydavateľom Marekom Šulíkom zo Žiliny sme zašli aj my, sorky, po septembrovej klubovej schôdzi. Prvá kniha pani Füle rozprávania o Kanárskych ostrovoch pod názvom „Vianoce v Mogane“ vyšla v roku 2001. Druhá, mozaika obrazov z detstva, dostala názov „Motýle v klobúku“ a my sme mali česť byť na jej predstavení. Hneď sme si ju kúpili a dali podpísať autorkou so zaujímavým osudom a spomienkami.

(kč)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.